Xiaomi SU7 üretimini artırıyor, çalışanlara yüksek maaşlar sunuyor

Elektrikli otomobil çağımızın belki de en önemli atılımlarından biri. Ünlü teknoloji üreticisi Xiaomi de bu sektörde kendine yer edinmek istiyor. Bunun için piyasaya sürdüğü ilk otomobil modeli SU7’ye olan talep hızla artıyor. Şirket, artan siparişlere yetişebilmek için üretimi hızlandırmak adına yoğun çaba sarf ediyor. Yeni fabrika işçileri arayan Xiaomi, cazip maaşlar ve bonuslar sunarak iş gücünü genişletmeye çalışıyor. Mevcut çalışanlardan ise çalışma saatlerini uzatmaları isteniyor.

Xiaomi’nin Çin’deki elektrikli araç fabrikası, aylık 10.000 RMB (1.290 €) kadar maaş vaat ederek birçok yeni işçi almayı planlıyor. İşin cazibesini artırmak için yıl sonunda bir maaş ikramiyesi de sunuluyor. Ancak, doğrulanmamış raporlara göre, fabrikadaki işçiler günlük 10-11 saat, haftada altı gün çalışıyor. Bu durum, finansal teşvikler cazip olsa da çalışma koşulları hakkında endişeler doğuruyor.

Xiaomi, Mart ayında piyasaya sürdüğü SU7 modelinin üç farklı varyantını sunuyor. Başlangıç fiyatı 215.900 RMB (27.800 €) olan bu araçların teslimatlarına Nisan ve Mayıs aylarında başlandı. Şirket, yıl içinde 100.000 ile 120.000 adet arasında teslimat yapmayı hedefliyor. Mayıs ayında 8.646 SU7 aracı teslim edilerek, bu hedefe ulaşma yolunda olduklarını gösterdi. Ancak, bazı modellerde bekleme süresi 30 haftayı aşmış durumda. Xiaomi yönetimi, bu ay fabrikada çift vardiya üretime geçeceklerini ve Haziran ayında en az 10.000 adet araç teslim etmeyi planladıklarını belirtiyor.

Xiaomi’nin SU7 modeli, güçlü performansı ve cazip fiyatlarıyla tüketiciler arasında büyük ilgi görüyor. Şirketin üretimi artırma çabaları ve çalışanlarına sunduğu cazip koşullar, bu talebi karşılamada önemli bir rol oynuyor. Ancak, çalışma koşulları konusundaki endişeler ve uzun bekleme süreleri, tüketicilerin ve çalışanların dikkatini çekmeye devam ediyor. Xiaomi’nin bu zorlukları nasıl aşacağı, şirketin gelecekteki başarısı için kritik önem taşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir